Pergola różana ~ piękne zdjęcia ~ inspirujący poniedziałek

Photobucket

Pergole różane już wkrótce rozwiną swą urodę – pomyślałam więc, że w ten Inspirujący Poniedziałek zrobię zestawienie najpiękniejszych zdjęć z pergolami różanymi.
Inspirujący Poniedziałek powstał z myślą o ‚oswajaniu poniedziałków’ – wbrew powszechnej doń niechęci. Jeśli i Ty uważasz, że szkoda dnia na myślenie o nim, że jest beznadziejny, to napisz o tym w komentarzu.
Zapraszam do dołączenia się – napisz post o tym co Cię inspiruje i zostaw link w komentarzach.
Pergola różana nie zajmuje dużo miejsca, można ją więc umieścić również w małych ogrodach.
Jedynym przeciwwskazaniem jest niewystarczająca ilość słońca. Róża, aby rosnąć zdrowo potrzebuje słonecznego miejsca. Są róże, które dobrze znoszą półcień, ale trzeba o tym wiedzieć przy dokonywaniu wyboru. Róża potrzebująca słońca, a rosnąca w półcienistym miejscu będzie chorować.
Jeśli posadzisz przy pergoli różę, która ma opinię rosnącej zdrowo i niezbyt szalenie, kwitnie całe lato i będziesz ją dobrze karmić, to różana pergola ma szansę stać się Twoim ulubionym elementem w ogrodzie.
Teraz, piękny czas kwitnienia róż jest tuż, tuż – można zaplanować miejsce na pergolę, a jesienią lub w marcu-kwietniu, gdy jest najlepszy czas na sadzenie róż, pomysł zrealizować.
Sadzenie róż teraz też jest możliwe, ale wymaga większych zabiegów i codziennego podlewania, a w największe upały podlewać trzeba nawet 2 razy dziennie.
Photobucket

Photobucket

Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Comments

 1. Florentyna says

  Cudne róże i cudny pomysł z inspirującym poniedziałkiem:-) Popieram na całej linii. Nowy tydzień, nowe pomysły: poniedziałek najbardziej inspirującym dniem tygodnia!!!
  Mój dzisiaj wczoraj był inspirujący niezwykle. Wróciłam z giełdy kwiatowej z głowa pełną nowych pomysłów i natychmiast musiałam zacząć je realizować, tak mnie inspirujący poniedziałek pilił;-)
  Udało się i wszystko wyszło cudnie:-)
  Kocham poniedziałki.
  Weny wystarczy mi do końca tygodnia, albo jeszcze dłużej.
  Pozdrawiam serdecznie.umsap

 2. mantissa says

  Takie piękne różane pergole są niesamowite – aż samej chce mi się taką mieć!

 3. paprotka says

  Róże są cudowne:) Zapraszam do Różanki w Szczecinie. Na pewno nie widzieliście tylu kolorów róż w jednym miejscu:)

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.