30 Dni do Ładniejszego Ogrodu – Dzień 1

Tak więc ruszamy! Nie ma to tamto. Nie ma wymówek. Albo chcesz mieć ładniejszy ogród i bierzesz się do pracy, albo tylko marzysz o ładniejszym ogrodzie i pozostaniesz w sferze marzeń.

Dzisiaj zaczynamy akcję pod nazwą „30 Dni do Ładniejszego Ogrodu”, kiedy będziemy poprawiać  własny ogród, pokazywać swoją pracę i nawzajem komentować, aby po 30 dniach mieć w efekcie ładniejszy ogród.

Codziennie, lub co kilka dni dostaniesz krótki wykład i zadanie do wykonania. Pytania, wątpliwości i efekty będziemy sobie nawzajem wyjaśniać w pracy zespołowej.

Praca w ogrodzie wymaga czasu, nie każdy ma dostęp do ogrodu na co dzień, dlatego przyjęłam, że 30 dni to 30 dni kalendarzowych poświęconych na ogród, bo przecież niewiele z nas może sobie pozwolić na codzienną pracę czyli np. w tygodniu możemy mieć 3 dni przepracowane, co oznacza 3 dni z 7 kalendarzowych. Postaram się nie lecieć tempem wariackim, a dostosować do tego będzie się działo u Was. Ale uwaga, napisałam „postaram się” tzn. nie będziemy czekać na każdego, bo akcja nie może przeciągnąć się do grudnia J

Jesień jest dla nas bardzo dobrym terminem, ponieważ to właśnie teraz możemy robić różnego rodzaju nasadzenia, przesadzać rośliny i robić bardziej drastyczne zmiany oznaczające ingerencję w strukturę ogrodu. Nowo posadzonym roślinom da to dużo lepszy start niż sadzenie na wiosnę, bo będą miały co najmniej 2-3 miesiące na rozwinięcie systemu korzeniowego i adaptację w nowych warunkach. Rośliny przesadzone będą wymagały teraz od nas mniej uwagi, bo natura będzie je za nas podlewać, aby dobrze się przyjęły w nowym miejscu, podczas gdy Ty zajmiesz się kolejnymi palącymi tematami w swoim ogrodzie.

Dzisiejsze Twoje zadanie.

Dzisiejszy dzień to dzień organizacyjny. Masz do wykonania i do skompletowania kilka rzeczy.

**Krok 1**

Nie każda z osób subskrybujących aktualne wpisy Nastrojowym Ogrodzie, jest zainteresowana wzięciem udziału w akcji. Nie będę dręczyć wszystkich zagrzewaniem do działania. Udział w akcji jest dobrowolny, dlatego większość akcji będzie toczyła się poza blogiem. Chociaż owszem, będą wpisy na blogu, nie mniej jednak, same zadania do wykonania będą przekazywane mailem tylko do osób zainteresowanych, które zapiszą się na listę mailingową akcji.

Zapisz się na listę mailingową akcji. Jeśli nie będzie Ci się podobało, w każdej chwili możesz się wypisać bez żadnych zbędnych pytań. W każdym otrzymywanym mailu u dołu jest informacja jak wypisać się z listy.

Zapisz się na udział w akcji „30 Dni do Ładniejszego Ogrodu” używając formularza tutaj:

ZAPISY ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE 12 WRZEŚNIA 2013

 

UWAGA!! Pamiętaj, że samo zapisanie się tutaj nie wystarczy. Od razu po kliknięciu „zapisz mnie” na podany adres mailowy dostaniesz prośbę o potwierdzenie rejestracji. Jeśli nie klikniesz linka podanego w mailu, co oznacza potwierdzenie, że to Ty osobiście się zapisałeś, system usunie Twoje dane z listy i nie będziesz brał udziału w akcji. Może się tak zdarzyć, że ten mail wpadnie do kosza, więc jeśli nie dostałeś maila, przeszukaj kosz i folder spam – komputery nie zawsze wiedzą co dobre 🙂

**Krok 2**

Do każdego zadania będzie tworzony wątek  na forum, gdzie będzie można zamieszczać zdjęcia,  pokazywać efekty i dopytywać o szczegóły.

Dlatego zarejestruj się na forum tutaj http://www.nastrojowyogrod.com.pl/forum-dyskusyjne

Nie musisz na razie nic więcej robić na forum. Co dalej, dowiesz się w kolejnej instrukcji.

**krok 3**

Zaopatrz się w potrzebne rzeczy: aparat fotograficzny, linijkę, miękki ołówek, dobrą miękką gumkę i papier w kratkę.

Do dzieła! Czekam na Ciebie po drugiej stronie 🙂  Paaaaa!

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.