Wystawa ogrodnicza, Warszawa, 26-28 sierpnia

W najbliższy weekend wystawa ogrodnicza w Warszawie, a poniżej bliższe informacje.

Ogrodowe nowe trendy, pomysły i inspiracje, a także setki odmian roślin, nowinki techniczne i  dekoracje zobaczyć będzie można podczas 19. Międzynarodowej WYSTAWY ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE” w dniach 26-28 sierpnia w Warszawie, w Centrum EXPO przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji tych najważniejszych w Polsce i Europie Środkowej targów roślin i ogrodów jest OGRÓD – DOBRY RUCH!

W wystawie weźmie udział blisko 300 firm z 11 krajów: Polski, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.

Pierwszy dzień – piątek zarezerwowany jest dla przedstawicieli ,,zielonej branży” – szkółkarzy i ogrodników, kupców, hurtowników, architektów krajobrazu i twórców ogrodów, urzędników zajmujących się zielenią publiczną w miastach. W sobotę i niedzielę wystawę odwiedzać mogą wszyscy zainteresowani ogrodem – jego założeniem i pielęgnacją – początkujący i bardziej zaawansowani.

O tym, założenie ogrodu to ,,dobry ruch” przekonało się już wielu z nas. Już nie tylko emeryci – jak jeszcze kilkanaście lata temu, ale młodzi i w sile wieku, aktywni zawodowo Polacy uznali ogród za swoje nowe hobby i pasję, ,,odskocznię” od pośpiechu i zawodowych stresów, miejsce weekendowego relaksu, a także codziennej radości z podziwiania natury i efektów własnych działań.

Posiadanie ogrodu  jest wyznacznikiem statusu, ale też wagi jaką jego użytkownicy przykładają do jakości życia i zdrowia –    ruch w ogrodzie to jedna ze zdrowszych form aktywności, a własne owoce, warzywa czy zioła z ogrodu smakują inaczej niż te ze sklepu.

Ogród podnosi także wartość nieruchomości – wg badań developerów z Holandii, Niemiec i Polski nawet o 20-30%.

Na ,,Zieleń to życie” zobaczymy nowe i ciekawe rośliny – kilka tysięcy gatunków i odmian w różnorodnych formach, wielkościach i kolorach – od maleńkich karłowych odmian, poprzez kilkumetrowe drzewa, strzyżone w wymyślne kształty, zaskakujące barwą liści, igieł czy kwiatów.

Prezentowana będzie także bogata oferta akcesoriów, dekoracji i techniki ułatwiającej pielęgnację ogrodu.

Wielu wystawców zapowiedziało premiery i pokazy nowości.

Uzyskać będzie można fachowe porady i podpatrzeć pomysły projektantów i ogrodników, kupić ciekawe wydawnictwa i rośliny na towarzyszącym targom Kiermaszu.

Kompozycje i przykłady zastosowania roślin prezentowane przez Wystawców mogą być inspiracją do tworzenia własnego ogrodu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wystawa ulokowana jest we wszystkich halach EXPO oraz na terenie zewnętrznym.

HALE 1 i 4  połączone zadaszonym przejściem.

HALA 1  – ROŚLINY

HALA 2 (hol główny) – Rejestracja zaproszeń, Informacja, ekspozycje konkursów,

HALA 3 – TECHNIKA I TECHNOLOGIE, WYPOSAŻENIE OGRODÓW, WYDAWNICTWA

HALA 4 – ROŚLINY, TECHNIKA I TECHNOLOGIE, WYPOSAŻENIE OGRODÓW, WYDAWNICTWA

TEREN ZEWNĘTRZNY  –  OGRÓD POKAZOWY, stoiska z działu TECHNIKA

I TECHNOLOGIE, WYPOSAŻENIE OGRODÓW,

ARANŻACJE OGRODOWE, ZIELONE WARSZTATY DLA DZIECI, KIERMASZ ROŚLIN

PROGRAM dla profesjonalistów:

 • Konferencja ,,Zielone miasto- metamorfozy” skierowana do specjalistów  zajmujących się zielenią publiczną w samorządach miast, miasteczek i gmin (czwartek 25 i piątek – 26 sierpnia)
 • Konferencja ,,Centrum ogrodnicze przyszłości” (piątek, 26 sierpnia). W roli głównej John Stanley – guru marketingu ogrodniczego i zarządzania z nowym inspirującym programem.
 • DZIEŃ architekta krajobrazu (sobota, 27 sierpnia)spotkanie z Diarmuidem Gavinem – pracującym na Wyspach i w Europie irlandzkim  projektantem ogrodów – autorem wielu ciekawych i odważnych realizacji, zdobywcą prestiżowych nagród (w tym na Chelsea Flower Show), twórcą autorskich programów telewizyjnych dla BBC i autorem 7 książek o sztuce projektowania ogrodów. Ponadto w programie: doświadczenia polskich architektów krajobrazu i praktyczne narzędzia pracy projektanta.
 • Konkurs Roślin NOWOŚCI – skierowany jest do wystawców – producentów roślin, hodowców lub ich przedstawicieli. Zgłaszane przez nich rośliny  (w tym roku ponad 40 nowości!) – drzewa, krzewy, pnącza, krzewinki oraz byliny ocenia Jury złożone z wybitnych fachowców.
 • Konkurs o nagrodę ,,ZIELONY LAUR’’ to prestiżowa rywalizacja wystawców Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to życie” o dwunastoletniej tradycji. Wystawcy zgłaszają je w dwóch kategoriach: najlepszy produkt/technologia dla szkółkarstwa i najlepszy produkt/technologia dla ogrodu i terenów zieleni. Jury wybiera go najbardziej wartościowe i nowatorskie spośród zgłoszonych produktów i technologii.
 • KONKURS NA NAJATRAKCYJNIEJSZE STOISKA

Program dla amatorów i pasjonatów:

 • OGRÓD POKAZOWY – dobry ruch! – Przed wejściem do hal EXPO specjalnie na Wystawę i architekci krajobrazu z firmy Palmett Markowe Ogrody wykonają unikalny ogród – pełen pięknych roślin i zaskakujących niespodzianek.
 • OTWARTE POKAZY I WYKŁADY OGRODNICZE – florystyczne, kształtowania bonsai, inspiracje ogrodowe, ciekawe hortensje, ogród przyjazny ptakom, nawożenie i podłoża ogrodowe, dlaczego rośliny są ważne.
 • ZIELONO WKOŁO – czyli jak pracują dla nas rośliny i jakie korzyści możemy dzięki nim osiągnąć. Przykłady na stoiskach szkółek Związku Szkółkarzy Polskich oznaczonych logo programu.
 • KIERMASZ ROŚLIN – na trenie zewnętrznym, pomiędzy halami 1 i 4, otwarty przez cały czas trwania Wystawy, a tam do kupienia atrakcyjne nowości i roślinne ciekawostki.
 • ZIELONE WARSZTATY DLA DZIECI – zabawa w sadzenie roślin, gry, zabawy plastyczne.

WSTĘP:

Profesjonaliści – wstęp bezpłatny po rejestracji  przez www.zielentozycie.pl

26 sierpnia 2011 – PIĄTEK  – 9.00-18.00        uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym

bilet normalny – 30 zł

bilet ulgowy – 15 zł  (dla grup 15 osób)

27-28 sierpnia 2011 – SOBOTA, NIEDZIELA

bilet normalny – 12 zł

bilet ulgowy – 6 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu, grupy od 15 osób)

wstęp wolny – dzieci do lat 10

Honorowy patronat: Pan Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz – prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pan prof. Alojzy Szymański – Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Patronat medialny: Kwietnik, Ogrody, Hasło Ogrodnicze, Szkółkarstwo, Biznes Ogrodniczy, Zieleń Miejska, Przegląd Komunalny

Współpraca medialna: portal  ArchitekturaKrajobrazu.info, Ogrodowa Galeria

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni

Zdjęcia z imprezy

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.