Dziwny bądź nieregularny kształt ogrodu

Masz wątpliwości czy w ogrodzie o takim kształcie jak ten, który jest w Twoim posiadaniu da się urządzić rzeczywiście piękny ogród? Nie ma obaw. W każdym kształcie można znaleźć zalety. Nie ma lepszego niż proporcjonalny, symetryczny, ale prawie nikt z nas nie zaczyna od takiego. Na początek często trzeba się zmierzyć z trudniejszym kształtem i trudniejszymi warunkami, które wymagają zastosowania różnych tricków, aby zamaskować  to czego nie chcemy i poprawić wygląd.

Każdy kształt ma plusy i minusy, Twoim zadaniem na tym etapie jest ich przemyślenie i podjęcie decyzji co zrobić, aby przynajmniej większość minusów zamienić w plusy i aby w sumie ilość plusów przeważyła ilość minusów.

Czasem ogród ma po prostu dziwny kształt, który jest efektem różnych rzeczy jakie działy się przez lata. Sprzedaż fragmentu działki, rozbudowa domu, wyburzenie zabudowań gospodarczych to wszystko wpływa na kształt jaki masz dzisiaj do dyspozycji.

Co można zrobić, aby zniwelować dziwny kształt działki?

Po pierwsze i najważniejsze: nie naśladuj złych wzorów. Myśl o ogrodzie jako o wolnej, otwartej przestrzeni, jaką masz do dyspozycji , nawet jeśli masz mały ogród. Nie ograniczaj się myśleniem tylko o granicach działki i nigdy nie myśl o nim jak o przestrzeni zamkniętej. Złe wzory jakie mam na myśli to podkreślenie granicy działki szpalerem tuj, zrobienie przy nich wąskich rabat oraz trawnika na środku, na ile zostało miejsce.

Wykorzystaj triki oparte na złudzeniach optycznych pozwalających również na „bawienie się przestrzenią” i sprawienie, że niektóre miejsca będą wydawały się mniejsze, większe, szersze, dłuższe lub bardziej słoneczne.

Pomyśl i zastosuj, a zobaczysz, już wkrótce zapomnisz o tym, że twój ogród ma dziwny kształt.

Zobacz na to koło poniżej. Rusza się czy się  nie rusza?

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.