Brugmansia/datura kwitnie od miesiąca.


Moja brugmansia ma się bardzo dobrze, choć zanim przybyła do mnie w ubiegłym roku jako szczęśliwy dar także często z przyzwyczajenia nazywałam ją ‚datura’.
Jak widać dar ma się cudownie – sypię mu nawóz z dużą ilością potasu 1 x w tygodniu solidną garścią. Do tych żarłocznych roślin nie nadają się nawozy wolno uwalniające składniki, ponieważ jej zapotrzebowanie jest ogromne i wolne uwalnianie dzieje się zbyt wolno, jak na jej potrzeby.
Doświadczeni hodowcy brugmansii zalecają jej nawożenie 2-3 razy w tygodniu, a dodatkowo 1 x w miesiącu służy brugmansii podlanie wodą z rozpuszczoną 1 łyżką siarczanu magnezu.
Początkowo miałam ją posadzić w drewnianej beczce, ale nie miałam pomysłu jak ją wtedy przetransportować na zimę do piwnicy, więc trafiła do kociołka mausera.

Comments

 1. MARIA says

  Cudowna!

  Greetings from Canada to you my dear friend!

  ♥ Love & Blessings!

 2. Anna says

  Ewo, mam w swoim ogrodzie jeszcze biala i lososiowo-zolta (ciekawa i pachnaca). Mozesz podac mi swoj adres kontaktowy (masz moj e-mail), chetnie sie z Toba nimi podziele. Mysle, ze za tydzien bede je wykopywac i obcinac wszystkie galezie ( nieststy u mnie rowniez nie przezimuja a szkoda).
  Anna
  p.s. ta z ogrodu we Wroclawiu jest interesujaca; mam nadziej, ze w nastepnym roku zakwitnie rowniez w moim ogrodku

 3. Krymka says

  Witaj, trafiłam na tą stone szukając informacji o interesujących „”chwaścikach” jak nazywają moje rośliny synowie.Chętnie podzielę się swoimi nadwyżkami ogrodowymi i poczytam o doświadczeniach innych.Czy muszę zrobić coś specjalnego żeby dostać się do tego szacownego grona?niestety z komputerem jestem mniej zaprzyjażniona niż z ogrodem, może z racji mojego wieku bliskiego dinosaurom. Datury dostępne w tej chwili są żółta i różowa a jak się ukorzenią czerwona i pełne różowa i biała.pozdrawiam serdecznie i zielono na przekór bieli za oknem Krymka

 4. Ewa says

  Witaj Krymka 🙂 nie musisz robić nic specjalnego 🙂 wystarczy, że będziesz zaglądać, czytać i komentować 🙂 a moze z czasem sama założysz blog o swoim ogrodzie?
  masz białą pełną ?? ojej, chętnie bym skorzystała 🙂
  Pozdrawiam i witam w gronie wielbicieli ogrodów.

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.