Inspiracje aranżacji ogrodowych


Karuzela wiosenno-zimowa za oknem w najlepsze, zaczęliśmy prace w ogrodach, a niektórzy z nas szukają inspiracji.
Trafiłam ostatnio na stronę internetową 2 amerykańskich projektantów ogrodów i znalazłam kilka bardzo ciekawych rozwiązań.

Zawsze fascynują mnie nietypowe nasadzenia z drzew owocowych można je potraktować całkiem ozdobnie. Nie musi drzewko owocowe rosnąć jako tradycyjny sad – na zdjęciu powyżej przepiękne rozwiązanie.
Również ‚kombinowane’ ścieżki zyskują na urodzie -brak jednorodności materiału wprowadza zupełnie inny charakter.

Warto zwrócić uwagę na poniższe schody, ale również na posadzone na skarpie drzewa, które tajemniczo przysłaniają widok na dom i zaciekawiają ‚co tam może być dalej’?

Niejeden z nas zastanawia się z czym zestawić trawy, aby było ciekawie? Poniższe rozwiązanie po prostu „zapiera dech”, czyż nie?


Rytm i powtarzalność elementów w aranżacji wnętrza ogrodowego czy innego, dają poczucie spokoju i równowagi. Na poniższym zdjęciu zestawiono rytmicznie krzesła z jednorodnym nasadzeniem z iglaków kolumnowych (najprawdopodobniej jałowców, bo okolica wyjątkowo gorąca).


Mało trawnika na zdjęciach, tak? No tak. A jest ładnie? No jest. No właśnie.

Zdjęcia pochodzą ze strony autorów prezentowanych aranżacji ogrodowch i kilknij na davidpeesedesign.com jeśli chcesz obejrzeć więcej zdjęć tych wyjątkowo utalentowanych projektantów.

Comments

 1. Weranda says

  Jakie to śliczne. Szczególnie te drzewa owocowe.
  Osobiście lubię, kiedy drzewa tworzą taki „dach” lub miejsca tajemnicze i jakby zapomniene (W Kórniku jest taka piękna alejka gdzie drzewo rośnie praktycznie przy drzewie). No i te oczka wodne…

  Ale dość marzeń. Dziękuje serdecznie za odpowiedź na pytanie o truskawkach. Lbię te rośliny. No nie wiem czemu ^^. Niestety parę lat temu zlikwidowali nam ogródki. No i miałam problem, bo właściwie nie wiedziałam czy można truskawki hodować w doniczce. Trzeba było zobaczyć miny większości znajomych, których się pytałam :/

  Ile trwa, żeby ogród tak wyglądał jak na tych zdjęciach?

  Pozdrawiam.

 2. Ewa says

  Weranda, ta część z drzewami owocowymi to można uzyskać w ciagu ok. 10 lat.
  Co do pozostałych zdjęć, to myślę, że potrzebnych jest co najmniej 15 lat aby wszystko urosło wystarczająco i nabrało dość dojrzałego charakteru.

  Co do truskawek w doniczkach, to lubiż ziemię o pH 5,5 do 6,5 czyli troszkę kwaśniejszą niż neutralna (7pH). Zapewnisz jej to podlewając ją od czasu do czasu wywarem ze zwykłej czarnej herbaty. Aha, i jak posadzisz, to przez pierwszych 5 tygodni obskubuj pączki kwiatowe, aby truskaweczka dobrze się zakorzeniła zanim zacznie wydawać owocki. Pozdrawiam, Ewa

 3. ogłoszenia towarzyskie says

  Bardzo ładne zdjęcia, fotka z drzewami które są ułożone jak tunel jest rewelacyjne.Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.