Jak szybko rośnie trawa?

Jak szybko rośnie trawa?

Jak to dobrze zobaczyć konkret na własne oczy…. Chociaż i własnym oczom czasem trudno wierzyć… Szybkość wzrostu trawy zależy od pory roku, ilości wody, temperatury – odpowiesz. I zapewne masz rację. A przyjmując założenia, że mamy czerwiec, jest ciepło i jest wystarczająco dużo wody?

No pewnie tyle, że nie nadążasz z koszeniem. I pomimo tego, że kosisz teraz raz w tygodniu, to nadal jest za wysoka. To jest fakt. Ale zaciekawiło mnie ile tak konkretnie rośnie.

Nie tylko ja zastanawiam się nad tym tematem, bo były robione badania na ten temat. Nagranie na żywo rosnącej trawy i przeliczenie wysokości na czas, pokazuje, że trawa może rosnąć 15 centymetrów tygodniowo, czyli około 2 centymetrów na dobę, czyli nadal za wolno dla ludzkiego oka, aby zauważyć zmianę w czasie rzeczywistym.

Postanowiłam więc zrobić eksperyment. Gdy zrobić fotografię trawy zaraz po ścięciu i drugą fotografię po 12 godzinach, to już wtedy ludzkie oko widzi różnicę.

Zobacz na zdjęciu poniżej. To jest około centymetra różnicy. Jednym słowem trawa, gdy na nią patrzymy i nic nie widzimy, zasuwa. A my patrzymy i naszym zdaniem nic się zmienia. A jednak zmiany są, tylko nie jesteśmy ich w stanie zauważyć w czasie, gdy się dzieją, a zwłaszcza gdy zachodzą na subtelnych poziomach. Widzimy je dopiero wtedy, gdy jest już po fakcie i gdy możemy je odnieść do czegoś, co nasz mózg zna. A wtedy jest po wszystkim…

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.