Zmień swój ogród – szczegółowy przewodnik odnawiania ogrodów. Liz Dobbs i Sarah Wood. Recenzja.

Tę książkę polecam każdej osobie, która rzeczywiście chce wprowadzić zmiany w ogrodzie.

Kiedy wpadła mi w ręce jakiś czas temu, przeczytałam ją jednym tchem od deski do deski. Nie mogłam oderwać się od tych wspaniałych pomysłów i przepięknych ilustracji.

Właściwie książka jest jednym wielkim zestawem inspirujących rozwiązań i duszę karmiących zdjęć. Myślę, że o tej porze roku kiedy wiosna tuż, tuż… dobrze poszukać natchnienia.W końcu już w tej chwili można sadzić rośliny, o ile ktoś je sprzedaje. Nie wiem, nie byłam jeszcze w ogrodniczym.

Autorki dokładnie opisują w książce nie tylko co robić, ale i czego nie robić. Poniżej zobacz spis treści tych 224 stron, wydanych w twardej okładce.

Dowiesz się jak zrobić inwentaryzację.

Jak ocenić i jak rozwiązać problem.

Nauczysz się dużo o tym jak na szybko ulepszyć to i owo.

Co z robić z nijakim kształtem ogrodu?

Jak zmniejszyć ilość czasu poświęcanego na pracę w ogrodzie?

Jak tworzyć prywatność.

Jak zagospodarować kącik zabaw dla dzieci.

Kliknij zdjęcie obok, aby powiększyć spis treści.

A jeżeli masz warzywnik i chcesz, aby lepiej wyglądał, w tej książce znajdziesz kilka inspiracji. Warzywnik nie musi być tylko użytkowy – może być również piękny. Na powyższej ilustracji widać ‚zdjęcia przed i po’. W takim warzywniku spędzanie letnich poranków z kubkiem kawy czy herbatki…. eeehh…

Wybrałam kilka ilustracji i uwierz mi, że te nie są najpiękniejsze. Chociaż przyznam, że taka pergola bliska jest memu sercu niezwykle i noszę się z zamiarem realizacji. Może jeszcze w tym sezonie – oczywiście będę relacjonować.

Wśród zdjęć początku rozdziału „Inwentaryzacja”, który pomoże Ci spojrzeć na własny ogród z zupełnie innej perspektywy, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdefiniować z jakimi problemami masz u siebie do czynienia i co dobrze byłoby poprawić.
Może się okazać, że brakuje mu ukierunkowania czy jest po prostu nudny – ciekawa jestem bardzo co Ty byś odkryła po tej inspirującej lekturze.
Ta książka pomogła mi bardzo w planowaniu, może i Tobie pomoże.
Podsumowując, książka „Zmień swój ogród” Liz Dobbs i Sarah Woods to bardzo ciekawa pozycja dla ambitnych posiadaczy ogrodów 🙂 No a skoro tu jesteś i to czytasz….

 

Comments

 1. magoda says

  Dzięki, że dzielisz się swoją wiedzą. Jeśli twierdzisz, że książka dobra to nabędę. Bo poziom mojej wiedzy na ten temat – 0!
  Pozdrawiam najserdeczniej!

 2. Strus says

  Serdeczne dziękuję z a rekomendację. Książkę już mam i codziennie po trochu skubnę wiedzy tam zawartej. Zmykam do niej 🙂

 3. Ewa says

  Cieszę się, że książka Ci się podoba. Ja ją bardzo lubię – co jakiś czas lubię do niej siegnąć i szukać inspiracji – zawsze znajdę coś ciekawego.

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.