.czytasz ...

Inspiracje

Ogród angielski… 22 zdjęcia warzywnika w Hampton Court Castle

Obejrzyj te 22 zdjęcia zrobione w historycznym ogrodzie angielskim, gdzie obecnie prowadzony jest warzywnik zaopatrujący działającą przy zamku restaurację. Znajdziesz tu sporo fantastycznych rozwiązań i podpowiedzi – kto wie, może zainspirują Cię one do zmian we własnym ogrodzie.  Jasne, że to wiele pracy, a na dodatek chyba najtrudniejszy do zmiany jest sposób myślenia i nawyki. Zwykle najłatwiej jest robić to, co zrobiliśmy już wiele razy. A może jednak uda się zmienić własne podejście do warzywnika?  Popatrz poniżej i napisz co byś zmienił u siebie? Wybierz jedną rzecz, którą możesz wprowadzić jeszcze teraz, w tym sezonie. ZARAZ.

Zwróć uwagę na nietypowy i fantastyczny pomysł obwódek zrobionych z lawendy… drewniane tabliczki zamiast plastikowych… kokosowe woreczki zamiast doniczek, kosze wiklinowe, w których rosną sobie… ziemniaki… i to, że im starsze, spatynowane elementy w ogrodzie, tym ciekawszy klimat.

Zdjęcia były zrobione w połowie maja ubiegłego roku, ale ponieważ zima była długa, ciężka, a wiosna późna i zimna, wszystko było jeszcze dosyć malutkie… Co ma swoje plusy, bo dzięki temu można dokładnie obejrzeć strukturę całego ogrodu i poszczególnych elementów.

Nawet w niedużym warzywniku można zmieścić odpowiednio przycinane jabłonie. Więcej na ten temat pisałam tutaj.

Podpórki pod rośliny można zrobić z darmowego materiały, jaki masz w ogrodzie – przycięte wcześniej gałązki. Tutaj mają zastosowanie w ogrodzie warzywnym, ale równie pięknie prezentują się w ogrodzie ozdobnym <– kliknij tutaj jeśli chcesz obejrzeć.

Ciekawe co Ciebie zainspiruje?

Polecam ciekawe nasiona warzyw!

Zapisz się na powiadomienia o nowych wpisach:

Wpisz swój adres email:

Zapewniam Cię, że mam bzika na punkcie prywatności. Twój adres mailowy zostaje tylko do mojej wiadomości. No i w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)
site statistics

Darmowy e-kurs

Aby się zapisać podaj:

Zgadzam się z Polityką Prywatności
I w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)

Kategorie

Susbkrybuj nowe wpisy

Wpisz swój adres email:

PRAWA AUTORSKIE

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Od redakcji

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam i nie zwracamy niezamówionych tekstów. Wysłanie tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego skrócenie, zredagowanie, korektę oraz publikację. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy opublikowania treści, które nie są zgodne z formułą bloga lub nie spełniają wymagań. Wszelkie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne, rasistowskie lub pełne przemocy będą usuwane.