8 zdjęć z najbardziej imponującego zielonego dachu na Floriade 2012 World Horticultural Expo

W ubiegłym tygodniu odwiedzilłam Floriade, międzynarodową wystawę ogrodniczą, odbywającą się w Holandii tylko raz na 10 lat. Za każdym razem Floriade odbywa się w innym miejscu – w tym roku jest to Venlo (blisko granicy z Niemcami i Belgią), w południowej części Holandii, 50 km od Eindhoven.

Dzisiejsze zdjęcia pokazują mój całkowicie subiektywny wybór najlepszego i najbardziej zielonego pawilonu na Floriade 2012 – pawilonu belgijskiego. Zapraszam do obejrzenia i oceń samodzielnie.

Patrząc na ponad 500 zdjęć, jakie zrobiłam w ostatni weekend na Floriade i zastanawiając się, co wybrać do pokazania jako pierwsze, zdecydowałam się wybrać ten unikalnie zaprojektowany pawilon z niesamowitym zielonym dachem.

Od 5 kwietnia do 7 października 2012, w miejscowości Venlo, park o powierzchni ponad 60 hektarów został przekształcony w festiwal ogrodów, kwiatów i sztuki.

Możesz tu odkryć wspaniałe mozaiki stworzone z kwiatów, 5 tematycznych światów i ponad 100 ogrodów i pawilonów z unikalnymi kwiatami i roślinami z całego świata – dużo ciekawych inspiracji.

Floriade 2012 ma przyciągnąć 2 miliony osób, a CNN wymienia wystawę wśród 10 najciekawszych destynacji urlopowych w tym roku.

W zasadzie byłam rozczarowana tylko jedną rzeczą. Niestety w porównaniu z innymi wystawami i festiwalami – nie ma wiele do kupienia z wyjątkiem kilku holenderskich pamiątek, roślin, cebulek i kilku rodzajów akcesoriów ogrodowych. Pod tym względem spodziewałam się dużo więcej po wystawie w Holandii.

Poza tym to był jeden z lepiej spędzonych dni.
Więcej zdjęć w następnych postach.

Comments

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.