.czytasz ...

Doniczkowe

geranium vel anginka vel cytrynka vel pelargonium

Moje geranium – wspomnienie dzieciństwa – rośnie u mnie w doniczce od lat. Nigdy nie kwitło.
Jest to roślina, którą widziałam rosnącą w Turcji w palącym słońcu południa, wielkości ok. 2 metrów.

Pomyślałam, że ją uszczęśliwię i wystawię na słońce w ogrodzie. Aby było jeszcze cieplej postawiłam ją przy południowej ścianie.

I hurra!! latem zakwitło!! To jest właśnie zdjęcie kwitnącej anginki vel geranium. Kwiat jest delikatny, lawendowy w kolorze.

A niektórzy twierdzą, że wcale nie kwitnie.

W naszych domach, w doniczkach uprawiamy roślinkę, która jest głównie mieszańcem ogrodowym Pelargonium ‚Graveolens’. Forma wyjściowa to Pelargonium citrosum.

Zapisz się na powiadomienia o nowych wpisach:

Wpisz swój adres email:

Zapewniam Cię, że mam bzika na punkcie prywatności. Twój adres mailowy zostaje tylko do mojej wiadomości. No i w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)
site statistics

Darmowy e-kurs

Aby się zapisać podaj:

Zgadzam się z Polityką Prywatności
I w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)

Kategorie

Susbkrybuj nowe wpisy

Wpisz swój adres email:

PRAWA AUTORSKIE

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Od redakcji

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam i nie zwracamy niezamówionych tekstów. Wysłanie tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego skrócenie, zredagowanie, korektę oraz publikację. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy opublikowania treści, które nie są zgodne z formułą bloga lub nie spełniają wymagań. Wszelkie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne, rasistowskie lub pełne przemocy będą usuwane.