.czytasz ...

Drzewa

Świerk wężowy – Picea abies ‚Cranstonii’

To ciekawa odmiana drzewa znanego pod nazwą świerk wężowy, tworząca dosyć nieregularne, mocno splątane rozgałęzienia.
Przyrosty długości 40-60 centymetrów, prawie nie posiadające bocznych odgałęzień bocznych, poukładane są wszystkich możliwych kierunkach, tworząc dosyć chaotyczny obraz – w mojej ocenie wprowadzający niepokój.
Czasem przybiera dziwne kształty, zwłaszcza gdy jest mniejszy.
Igły bardzo sztywne, kłujące, ciemnozielone.
Świerk wężowy to drzewo dla kolekcjonerów do sadzenia jako samotnie rosnące w wyeksponowanych częściach bardzo dużych ogrodów.
Rośnie powoli, dorasta do 15 m wysokości.
Zdjęcia zrobione w ogrodzie botanicznym w Powsinie.

Zapisz się na powiadomienia o nowych wpisach:

Wpisz swój adres email:

Zapewniam Cię, że mam bzika na punkcie prywatności. Twój adres mailowy zostaje tylko do mojej wiadomości. No i w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)
site statistics

Darmowy e-kurs

Aby się zapisać podaj:

Zgadzam się z Polityką Prywatności
I w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)

Kategorie

Susbkrybuj nowe wpisy

Wpisz swój adres email:

PRAWA AUTORSKIE

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Od redakcji

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam i nie zwracamy niezamówionych tekstów. Wysłanie tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego skrócenie, zredagowanie, korektę oraz publikację. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy opublikowania treści, które nie są zgodne z formułą bloga lub nie spełniają wymagań. Wszelkie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne, rasistowskie lub pełne przemocy będą usuwane.