Popatrz za okno i powiedz mi czy jesteś zadowolony ze swojego ogrodu?

Widzę coraz większy ruch w interesie i to mnie cieszy. Oznacza, że chcecie mieć ładniejsze i bardziej funkcjonalne ogrody. To naprawdę bardzo cieszy. Nie tylko dlatego, że dzięki temu będę miała na chleb, bo przecież to właśnie – projektowanie ogrodów – robię zawodowo, ale przede wszystkim dlatego, że będziemy mieli piękniejsze ogrody.

Dzisiejszy wpis jest dla przypomnienia, że możesz skorzystać z moich usług i zlecić projekt ogrodu.

Wiem, wiem, bo słyszę to często… ale projekty ogrodów są takie drogie. Rzeczywiście tanie nie są, o ile myślisz o projekcie jak o wydatku, a nie inwestycji.

Koszt projektu i realizacji ogrodu zwraca się szybko i to w 100-200%-ach, bo podnosi wartość nieruchomości.

Poza tym rośliny są drogie. Można te pieniądze wydać mając koncepcję ogrodu i mieć szybki efekt, albo zamiast cieszyć się ogrodem, borykać się co sezon z przesadzaniem roślin, bo nie można dla nich znaleźć dobrego miejsca. A pieniądze na rośliny i tak wydasz.

Właśnie dlatego przygotowanie dobrego projektu ogrodu wymaga dużo czasu i pracy, ponieważ wszystko musi zostać przemyślane, zanim zostanie posadzone. Cel, sens i kompozycja dla każdej rośliny muszą być znane przed jej posadzeniem w wybranym miejscu.

Jeśli zobaczysz ile pracy wymaga dobry projekt ogrodu, i jak szybko można osiągnąć super efekty, nie będziesz już myśleć, że jest drogi.

Popatrz na to zdjęcie. Ten ogród tak wyglądał 2 lata po powstaniu projektu. Wiosną zaprojektowałam, w tym samym sezonie posadzony, rósł spokojnie przez kolejny sezon i w lipcu 2014 zrobiłam zdjęcia. Dokładnie 2 lata.

projekt-ogrodu-warszawa

A teraz popatrz na swój ogród i zastanów się ile lat próbujesz go doprowadzić do efektownego stanu i czy jesteś zadowolona/y z rezultatów.

Jeśli odpowiedź nie jest zadowalająca, zaproś mnie do zaprojektowania Twojego ogrodu. Będzie mi bardzo miło 🙂

 

#ogród #nastrojowyogród #projektogroduwarszawa

Comments

  1. Jolka says

    Ja na temat tego widoku za oknem. O tuż, żeby mieć projekt np. mojego ogrodu, to trzeba koniecznie przyjechać do mnie i te krajobrazy obejrzeć., ale kogo mogę zaprosić, żeby chociaż okiem rzucił ?

  2. Julia Witkac says

    Patrzę za okno i widzę ogromny potencjał w przestrzeni otaczającej mój dom, ale nie wszystko jest jeszcze wystarczająco duże, by wyglądało tak, jakbym sobie tego życzyła 🙂

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.