Krzewy ozdobne: kalina japońska Cascade – niekłopotliwa i nareszcie kwitnąca

Photobucket
Krzewy ozdobne to żelazna, zajmująca mało czasu, a jakże czasem ozdobna część ogrodu. Ta kalina japońska (Viburnum plicatum) „Cascade” posadzona była 3 lata temu, jako mała sadzonka wysokości może 30 cm – nareszcie zakwitła….
Photobucket
Kwiaty białe, piękne i bardzo trwałe – te na zdjęciach kwitną już 3 tygodnie i nie widać po nich jeszcze chęci przekwitania.

Photobucket

Photobucket

Muszę Wam pokazać cały krzew, aby było widać, jak kwitnie i jak pięknie, poziomo układają się gałęzie. Wygląda bosko.
Najprawdopodobniej będę musiała przenieść ją w miejsce, w którym będzie mogła zaprezentować swe wdzięki bez skrępowania, bo dorasta do 3m wysokości i 3,5 m szerokości.
Jeśli szukasz ciekawego krzewu do ogrodu, to polecam te kalinę – jest bezproblemowa i nadaje się do posadzenia w miejscach o zanieczyszczonym powietrzu, nad morzem i na skarpach, gdzie jej przewieszające się gałęzie wyglądają szczególnie uroczo.
Kwitnie na przełomie maja i czerwca, mrozodporny do strefy 4, rośnie na ziemi o pH od 4,5 do 7, preferuje glebę gliniastą i piaszczysto-gliniastą. No i co bardzo ważne, nie wymaga szczególnego podlewania.

Comments

  1. Magda says

    Piekna Twoja kalina, ja też mam taką, tez jest super. Piękny pokrój gałązek- warto posadzić tak, żeby było widać. Moja długo nie kwitła, bałam się, że może już nigdy, albo , że przemarzła. Zakwitła w tym roku też w 3 lata po posadzeniu!

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.