.czytasz ...

Krzewy

Krzewy ozdobne: kalina japońska Cascade – niekłopotliwa i nareszcie kwitnąca

Photobucket
Krzewy ozdobne to żelazna, zajmująca mało czasu, a jakże czasem ozdobna część ogrodu. Ta kalina japońska (Viburnum plicatum) „Cascade” posadzona była 3 lata temu, jako mała sadzonka wysokości może 30 cm – nareszcie zakwitła….
Photobucket
Kwiaty białe, piękne i bardzo trwałe – te na zdjęciach kwitną już 3 tygodnie i nie widać po nich jeszcze chęci przekwitania.

Photobucket

Photobucket

Muszę Wam pokazać cały krzew, aby było widać, jak kwitnie i jak pięknie, poziomo układają się gałęzie. Wygląda bosko.
Najprawdopodobniej będę musiała przenieść ją w miejsce, w którym będzie mogła zaprezentować swe wdzięki bez skrępowania, bo dorasta do 3m wysokości i 3,5 m szerokości.
Jeśli szukasz ciekawego krzewu do ogrodu, to polecam te kalinę – jest bezproblemowa i nadaje się do posadzenia w miejscach o zanieczyszczonym powietrzu, nad morzem i na skarpach, gdzie jej przewieszające się gałęzie wyglądają szczególnie uroczo.
Kwitnie na przełomie maja i czerwca, mrozodporny do strefy 4, rośnie na ziemi o pH od 4,5 do 7, preferuje glebę gliniastą i piaszczysto-gliniastą. No i co bardzo ważne, nie wymaga szczególnego podlewania.

Zapisz się na powiadomienia o nowych wpisach:

Wpisz swój adres email:

Zapewniam Cię, że mam bzika na punkcie prywatności. Twój adres mailowy zostaje tylko do mojej wiadomości. No i w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)
site statistics

Darmowy e-kurs

Aby się zapisać podaj:

Zgadzam się z Polityką Prywatności
I w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)

Kategorie

Susbkrybuj nowe wpisy

Wpisz swój adres email:

PRAWA AUTORSKIE

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Od redakcji

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam i nie zwracamy niezamówionych tekstów. Wysłanie tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego skrócenie, zredagowanie, korektę oraz publikację. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy opublikowania treści, które nie są zgodne z formułą bloga lub nie spełniają wymagań. Wszelkie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne, rasistowskie lub pełne przemocy będą usuwane.