.czytasz ...

Inspiracje

Jak samodzielnie zrobić piękne podpórki pod ostróżki czyli jak z sensem kręcić witki na wiosnę…

Ostróżka jaka jest każdy widzi. Piękna z natury. Jednak jak jej dobrze nie podeprzeć wczesną wiosną, to z urody nici, bo przegibywanie się, przełamywanie, polegiwanie, poziomy kierunek wzrostu, ani ogrodowi, ani ostróżce urody nie przydają. Mi również zdarzało się nie raz podejść do tematu na zasadzie, a nuż się uda. Ale Holender! Nie udawało się i piękna błękitna ostróżka, która przyjechała z zaprzyjaźnionego ogrodu tarasowego w Serocku, często po prostu leżała leniuchując bezwstydnie, zamiast stać na baczność gdy Pani lub Goście przechodzą.

Stawianie roślin na baczność ma swój duży plus – po prostu je widać i z sensem zajmują miejsce w ogrodzie. Najlepiej to robić gdy są malutkie, bo później zwykle uszkadzamy liście, nawet jeśli wydaje nam się, że można to zrobić z chirurgiczną precyzją.

Czasem zdarza się, że ostróżka stoi na baczność sama z siebie i z własnego poczucia dyscypliny, ale niestety nie zawsze. Większość jest anarchistycznia i destrukcyjna – jedyną radą jest postawienie  wartowników.

Takim wartownikiem mogą być specjalne kółka podpórki kupowane w sklepie – plastikowe, ale można tez zrobić je samodzielnie. W każdym ogrodzie jest przecież mnóstwo gałązek zbędnych na wiosnę. Postrzyżyny różnych krzewów skutkują rosnącymi piramidami niepotrzebnych gałęzi, z którymi ciężko coś zrobić. Jednym ze sposobów na ich ponowne zaprzężenie do pracy, to zrobienie podpórek pod ostróżki, piwonie i inne roślinki gibiące się chętnie na boki.

Nawet w ogrodzie tak łatwo się wykoleić…

Pozdrawiam . Ja też będę kręcić podpórki w tym roku. A Ty?

Zapisz się na powiadomienia o nowych wpisach:

Wpisz swój adres email:

Zapewniam Cię, że mam bzika na punkcie prywatności. Twój adres mailowy zostaje tylko do mojej wiadomości. No i w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)
site statistics

Darmowy e-kurs

Aby się zapisać podaj:

Zgadzam się z Polityką Prywatności
I w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)

Kategorie

Susbkrybuj nowe wpisy

Wpisz swój adres email:

PRAWA AUTORSKIE

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Od redakcji

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam i nie zwracamy niezamówionych tekstów. Wysłanie tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego skrócenie, zredagowanie, korektę oraz publikację. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy opublikowania treści, które nie są zgodne z formułą bloga lub nie spełniają wymagań. Wszelkie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne, rasistowskie lub pełne przemocy będą usuwane.