.czytasz ...

Rarytasy

Najpiękniejszy pierwiosnek w ogrodzie…

Pierwiosnki azjatyckie to fantastyczna grupa roślin. A pierwiosnek kandelabrowy jest rośliną, która choć uzyskała najwyższe oceny wśród koneserów na świecie, w Polsce należy ciągle do rarytasów.

Ten wspaniały pierwiosnek, znaleziony swego czasu na wzgórzach w Chinach, gdy zaproszony do  ogrodu najlepiej wygląda posadzony w grupie. Pierwiosnek kandelabrowy tworzy rozety częściowo zimozielonych liści, z których środka wyrasta wyprostowany pęd wysokości do 50-60 cm, z  kwiatami spektakularnie ułożonymi pięterkami. Ilość pięter do 6 i kwitnie od 4 do 6 tygodni.

Nie należy jesienią przycinać liści, a tylko wiosną oczyścić bidulkę z najbardziej wymęczonych liści, aby zapewnić jej zdrowy start na wiosnę. Mrozoodporny do strefy 5.

Najbardziej lubi miejsce lekko zacienione, żyzną i wilgotną ziemię, pH neutralne do kwaśnego.

Pięknie komponuje się z Arum italicum oraz jaskrami.

Nasiona pierwiosnka kandelabrowego można kupić tutaj.

Poniższe zdjęcia autorstwa MeganEHansen, Townxeliot, Gilly, Rojabro i BrianPettinger.

Zapisz się na powiadomienia o nowych wpisach:

Wpisz swój adres email:

Zapewniam Cię, że mam bzika na punkcie prywatności. Twój adres mailowy zostaje tylko do mojej wiadomości. No i w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)
site statistics

Darmowy e-kurs

Aby się zapisać podaj:

Zgadzam się z Polityką Prywatności
I w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)

Kategorie

Susbkrybuj nowe wpisy

Wpisz swój adres email:

PRAWA AUTORSKIE

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Od redakcji

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam i nie zwracamy niezamówionych tekstów. Wysłanie tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego skrócenie, zredagowanie, korektę oraz publikację. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy opublikowania treści, które nie są zgodne z formułą bloga lub nie spełniają wymagań. Wszelkie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne, rasistowskie lub pełne przemocy będą usuwane.