Dlaczego warto zrobić inwentaryzację ogrodu?

Inwentaryzacja to trochę jak rozłożenie problemu na czynniki pierwsze, taka nasza terapia ogrodu i ogrodnika.
Czujesz, że masz problem z ogrodem i może nawet wydaje ci się, że wiesz na czym polega, ale czasem przyczyna jest niewidoczna dla oczu i znajduje się w innym  miejscu.
Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji i odpowiedzeniu sobie na zadane pytania będziesz wiedzieć co zostaje, a co musi odejść i to czasem nie są łatwe decyzje.

Inwentaryzacja dotyczy każdego elementu jaki znajduje się w ogrodzie: drzew, krzewów, bylin, elementów nieożywionych, panujących w nim warunków, kształtu, topografii, orientacji geograficznej, otoczenia oraz analizę Twoich oczekiwań i możliwości.

Każdy czynnik jest ważny i z żadnego nie  można zrezygnować. Albo przykładasz się do tego zadania i uzyskasz pełną, usystematyzowaną wiedzę, albo zostaniesz w tym samym miejscu i mniej więcej takim samym ogrodem w przyszłym roku. A pamiętasz czego chcesz najbardziej? Niepełna inwentaryzacja  nie pozwoli na dokonanie zmian przy jak najmniejszym koszcie i finansowym, i czasowym.

Jednym z efektów inwentaryzacji może być lepsze dopasowanie roślin, do miejsc jakimi dysponujesz w ogrodzie. Na przykład jak na zdjęciu – dobrze zagospodarowane miejsce wilgotne i zacienione.

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.