.czytasz ...

Krzewy

Hortensja bukietowa Limelight


Hortensja bukietowa zachwyca i w sierpniu, i w październiku, ale i w następnych, zimowych miesiacach jest nadal bardzo dekoracyjna, jeśli nie obetniesz kwiatów po przekwitnięciu.

Wrzesień i październik są dobrymi miesiącami na ich sadzenie, a w sklepach ogrodniczych będzie teraz największy wybór.

Na zdjęciu hortensja bukietowa „Limelight”, której kwiaty są lekko zielonkawe na początku, a w miarę upływu czasu stają się kremowe, po czym lekko się rumienią.

Hortensja bukietowa jest wspaniałym krzewem, na którym możesz polegać bez względu na to jak mocne mrozy przyjdą zimą. Nie wymaga otulania na zimę, ani innych specjalnych zabiegów. Lubi półcień, a także rozproszony cień i zniesie dosyć nasłonecznione miejsca. Nie sadź jej jednak w całkiem zacienionym miejscu – nie będzie wyglądała dobrze.
Moja hortensja „Limelight”, ta na zdjęciu, rośnie na miejscu słonecznym.

Jedyne czego dobrze jest przestrzegać, to przycinanie koniec lutego/początek marca. Poniżej zobacz jak urosła w ciągu 2 lat i jak była przycinana. Zwróć uwagę na stożkowo-piętrowy sposób przycinania maksymalizujący ilość kwiatów i ich równomierne rozłożenie.

Photobucket

Zapisz się na powiadomienia o nowych wpisach:

Wpisz swój adres email:

Zapewniam Cię, że mam bzika na punkcie prywatności. Twój adres mailowy zostaje tylko do mojej wiadomości. No i w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)
site statistics

Darmowy e-kurs

Aby się zapisać podaj:

Zgadzam się z Polityką Prywatności
I w każdej chwili możesz się bezproblemowo wypisać :)

Kategorie

Susbkrybuj nowe wpisy

Wpisz swój adres email:

PRAWA AUTORSKIE

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Od redakcji

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam i nie zwracamy niezamówionych tekstów. Wysłanie tekstu oznacza wyrażenie zgody na jego skrócenie, zredagowanie, korektę oraz publikację. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy opublikowania treści, które nie są zgodne z formułą bloga lub nie spełniają wymagań. Wszelkie komentarze, które są obraźliwe, wulgarne, rasistowskie lub pełne przemocy będą usuwane.