Ogrody tarasy dekoracje

Dzisiaj zapraszam do przeczytania artykułu przygotowanego przez Mari, który oryginalnie napisany w j. angielskim przetłumaczyłam za zgodą autorki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cześć! Nazywam się Mari. Jestem blogerką i piszę dla Design Shuffle, strony networkingowej dla dekoratorów wnętrz, architektów, zawodowców i amatorów dizajnu. Lubię swoje zajęcie, bo pozwala mi na co dzień eksplorować pięknie zaprojektowane wnętrza, ogrody, tarasy czy dekoracje same w sobie. Moja pracą jest pisanie o pięknych pomysłach dekoracyjnych, które zauważę i uznam za godne uwagi. Czasami są to pomysły na urządzenie przestrzeni znajdującej się właśnie na zewnątrz domu.

Kochamy siedzieć na świeżym powietrzu, bez względu na to czy jest to balkon, weranda czy wspaniały pokój ogrodowy z kandelabrami i powiewającymi firankami. Dzisiaj pokoje ogrodowe stały się prawie tak ważne jak  outdoor wnętrze domu. Więc gdy miałam okazję napisać post dla Ewy wiedziałam, że wybiorę właśnie temat urządzania pokoi ogrodowych. Ewa, dziękuję za możliwość publikacji!

Jaki może być lepszy sposób na udekorowanie pokoju w ogrodzie niż wspaniałe kwiaty – tak jak na pierwszym zdjęciu. Teraz, gdy kwitną hortensje mamy okazję spożywać posiłki w ogrodzie udekorowanym ich opasłymi kwiatami. Na zdjeciu widać jak celnie dobrano kolor krzeseł.

Kolejne zdjęcie to przykład na to, że nawet mieście można pięknie udekorować taras. Do dekoracji tego tarasu na Manhattanie wykorzystano duże pojemniki z roślinami, aby podkreślić otwartą przestrzeń ponad miastem widoczną z tarasu.

Najbardziej kolorowe niebiesko-pomarańczowo-różowe zdjęcie jest przykładem jak w olśniewający sposób można przemienić taras i patio w miejsce relaksu i rozrywki. Doskonała kompozycja ceramiki, tekstyliów i obfitej roślinności tworzy oryginalne  miejsce wypoczynku.

Urządzone w bieli i beżach wygodna wiejska weranda z elementami nadmorskimi, gdzie główną rolę grają kolorowe poduszki i rośliny.

Pokój z wisterią – czy można wyobrazić sobie piękniejsze miejsce do zjedzenia kolacji? No chyba, że dodasz elegancki żyrandol i długi drapowany obrus, a wszystko umieścisz na ceglanym tarasie, aby dopełnić iluzji, że jesz w prawdziwym pokoju.

Biała, na pierwszy rzut oka bardzo formalna propozycja z powiewającymi białymi firankami, jest nieco eklektyczna, ale gdy przyjrzysz się bliżej i Ty dostrzeżesz, że tropikalne odcienie mebli czynią ten pokój ciekawą propozycją, gdzie można się zrelaksować i nie myśleć o niczym.

Na zdjęciu, gdzie taras znajduje się przy ceglanym domu, miękkie złoto poduszek i pojemników oraz złote światło świec powodują, że to miejsce staje się wspaniałe zwłaszcza pod koniec lata, gdy wieczory stają się już chłodne. Bez filiżanki gorącej herbaty ani rusz.

Ostatnie zdjęcie to kryty taras, gdzie stół zastawiono na specjalne przyjęcie. Jest to taki sposób na dekoracje, który można zastosować do praktycznie każdej nieformalnej przestrzeni. Ustawienie na stole pokrytej świeżym obrusem najlepszej porcelany i szkła to najłatwiejszy sposób na podkreślenie swojego stylu.

Ten post został przygotowany dzięki Design Shuffle, gdzie możesz znaleźć elementy wyposażenia wnętrz najwyższej klasy – projektantów z San Diego, projektantów z Chicago, i więcej.

Źródło zdjęć w kolejności: Style at Home (via), Elle Decor (via), Daily Decorator (via), Shelter Interior Design (via), Inspire Bohemia (via), Mallie + Posh (via), Southern Living (via), Belgian Pearls (via)

Jaki może być lepszy sposób na udekorowanie pokoju w ogrodzie niż wspaniałe kwiaty. Teraz, gdy kwitną hortensje mamy okazję spożywać posiłki w ogrodzie udekorowanym ich opasłymi kwiatami. Na zdjeciu widać jak celnie dobrano kolor krzeseł.

...to przykład na to, że nawet mieście można pięknie udekorować taras. Do dekoracji tego tarasu na Manhattanie wykorzystano duże pojemniki z roślinami, aby podkreślić otwartą przestrzeń ponad miastem widoczną z tarasu.

Najbardziej kolorowy niebiesko-pomarańczowo-różowy taras jest przykładem jak w olśniewający sposób można przemienić taras i patio w miejsce relaksu i rozrywki. Doskonała kompozycja ceramiki, tekstyliów i obfitej roślinności tworzy oryginalne miejsce wypoczynku.

Urządzone w bieli i beżach wygodna wiejska weranda z elementami nadmorskimi, gdzie główną rolę grają kolorowe poduszki i rośliny.

Pokój z wisterią - czy można wyobrazić sobie piękniejsze miejsce do zjedzenia kolacji? No chyba, że dodasz elegancki żyrandol i długi drapowany obrus, a wszystko umieścisz na ceglanym tarasie, aby dopełnić iluzji, że jesz w prawdziwym pokoju.

Biała, na pierwszy rzut oka bardzo formalna propozycja z powiewającymi białymi firankami, jest nieco eklektyczna, ale gdy przyjrzysz się bliżej i Ty dostrzeżesz, że tropikalne odcienie mebli czynią ten pokój ciekawą propozycją, gdzie można się zrelaksować i nie myśleć o niczym.

...taras przy ceglanym domu, miękkie złoto poduszek i pojemników oraz złote światło świec powodują, że to miejsce staje się wspaniałe zwłaszcza pod koniec lata, gdy wieczory stają się już chłodne. Bez filiżanki gorącej herbaty ani rusz.

Kryty taras, gdzie stół zastawiono na specjalne przyjęcie. Jest to taki sposób na dekoracje, który można zastosować do praktycznie każdej nieformalnej przestrzeni. Ustawienie na stole pokrytej świeżym obrusem najlepszej porcelany i szkła to najłatwiejszy sposób na podkreślenie swojego stylu.

Comments

  1. Halina Oleksa says

    Pani Ewuniu te kąciki do wypicia pysznej herbaty lub kawy są śliczne . Każdy ma swój klimat , Cały czas myślę co ja mogę do swojego ogródkowego królestwa z tych pomysłów przenieść Jestem takimi miejscami zauroczona . Moje kąciki są skromniejsze ale bardzo je lubię . Pięknie pozdrawiam i dziękuje Halina Oleksa

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.