Co zrobić, aby szlumbergera miała więcej kwiatów. Sposób drugi.

Co zrobić, aby szlumbergera miała więcej kwiatów. Sposób drugi.

Szlumbergera, grudnik czy zygokaktus jest miłym gościem w moim domu, bo kwitnie jak opętany gdy przyjdzie na niego czas czyli w listopadzie, miesiącu szarym, burym, ponurym, depresyjnym. Te kwiatki wtedy są jak zbawienie, są promieniem światła na moim parapecie.

W tym roku, czyli 2018, nie wiem z jakich powodów mój grudnik i nie tylko mój, bo znajomi także są zadziwieni i donoszą ponowne co najmniej jeszcze dwukrotne kwitnienie nie licząc listopada.

Szlumbergera ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Jest bardzo wytrwałą towarzyszką naszych codziennych zmagań z życiem. Czy podlewamy, czy nie podlewamy, czy się przeprowadzimy, czy zmienimy stanowisko itd.

Sposób pierwszy na to, co zrobić, aby szlumbergera miała więcej kwiatów opisałam tutaj.

A dzisiaj sposób drugi.

Trzeba spowodować, aby miała jak najwięcej rozgałęzień na końcu których pojawią się kwiatuszki. Jak to zrobić pokazuję na zdjęciach poniżej.

Każda gałązka powinna mieć tylko 2 segmenty. Gdy pojawia się zaczątek nowego segmentu należy go usunąć.

Aby gałązki wyglądały tak jak na zdjęciu powyżej. Po 2 segmenty.

Usuwamy ten trzeci segmencik do momentu, gdy segmenciki zaczynają się podwajać, czyli z jednego punktu zaczyna wyrastać drugi, czyli mamy po 2 segmenciki wyrastające z jednego punktu.

Podobnie na tym zdjęciu. Zobacz z każdego punktu wyrastają po 2 segmenty. Dzięki temu zygokaktus, szlumbergera, grudnik rosną bardziej na szerokość i na wysokość, mają więcej końcówek, i nie rosną na długość.

Taki jest mój drugi sposób. Chętnie poznam inne.

Comments

  1. Ogrodolandia says

    Zdecydowanie polecam przetestować to najlepsze sposoby! Tak niewiele można przeczytać o szlumbergerach a tutaj tyle informacji! Dzięki za inspiracje i z pewnością będę polecać dalej 🙂

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.