Tajemnica znalezienia najlepszego stylu dla swojego ogrodu – 30 Dni do Ładniejszego Ogrodu – Dzień 7.

Masz ogród. Marzysz, że kiedyś stanie się Twoim pięknym azylem chroniącym Cię przed światem zewnętrznym i dobrze. Zawsze na początku jest marzenie. To ono obudzi pasję do tworzenia ogrodu. Jednak wcześniej, czy później ktoś komu będziesz opowiadać o ogrodzie, zada Ci pytanie: „A w jakim stylu jest Twój ogród”? Zrobisz duże oczy, a w głowie pojawi się gonitwa myśli: „Rany, rany, jaki styl? No właśnie, jaki to styl? A to w ogóle mam myśleć o jakimś stylu?”.

To jest moment, kiedy zaczniesz szukać czegoś o stylach ogrodów i znowu natkniesz się na problem, jakie czynniki brać pod uwagę i na podstawie jakich kryteriów podjąć decyzję.

Co mogę poradzić? Szukaj marzenia tak długo, aż poczujesz, że to jest „TO”. Nie pospieszaj się i nie denerwuj, jeśli będzie to trwało dłużej niż sądziłeś. Szukaj… a gdy znajdziesz, znowu obudzi się w Tobie pasja.

Ja również tego doświadczyłam. Kupiłam dom otoczony właściwie stepem, a dzisiaj po dziewięciu  latach czuję, że step już dawno temu zamienił się w ogród, a teraz trzeba go wznieść na kolejny poziom.

Jeżeli Twój ogród nie będzie bliski Twemu sercu, szybko Ci się znudzi. Poczujesz zniechęcenie na myśl o przypadkowym zbiorowisku roślin, z którym tak naprawdę nie wiesz co zrobić. A skoro nie wiadomo co zrobić, to czy nie szkoda pracy?

Kiedy już znalazłam swój styl, poczułam w sobie nieprawdopodobną pasję – o którą się wcześniej nawet nie podejrzewałam – która pozwalała mi wstawać o 4 rano z przyjemnością i pracować do wyjścia do pracy, a po pracy, kontynuować od 7-ej do 23-ej.

Stylu mojego ogrodu szukałam kilka miesięcy marząc, wertując magazyny, książki, szperając w Internecie. Wtedy nie wiedziałam, że jest prostsza metoda. Dzięki niej można odnaleźć ukochany ogród dużo, dużo szybciej…

Jakie ogrody możesz brać pod uwagę? Na tym etapie ten najprostszy wybór to pięć rodzajów ogrodów do wyboru: ogród współczesny, ogród wiejski, ogród naturalny/dziki, ogród rodzinny i ogród formalny. Dzisiaj pokazuję dla inspiracji kilka zdjęć ogrodu współczesnego – kliknij, aby powiększyć zdjęcie.

Niezależnie od tego, ciekawi mnie jaki styl wybierzesz dla siebie?

30 Dni do Ładniejszego Ogrodu – Dzień 1 jest tutaj, ale w tym roku zapisy są już zamknięte.

Skomentuj, twoja opinia ma znaczenie :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.